HomeOver PrinsContactVerkooppunten
Volg ons op Hyves! Volg ons op Twitter! Volg ons op Facebook! Bekijk onze filmpjes op YouTube!

Voedingsspecial: geperste versus geëxtrudeerde (krokante) brokken

Beide brokken worden gemaakt van vrijwel dezelfde hoogwaardige kwaliteit grondstoffen, maar het bereidingsproces is anders waardoor de brok een andere structuur krijgt.

• Een geperste brok wordt bereid op een temperatuur ruim onder de 100°Celcius. Hierdoor kan de brok geperst worden. De geperste brok valt in de maag uit een als een hoopje zand en hierdoor is de maagbelasting minder groot en wordt het risico op een maagtorsie verkleind. Dit maakt de brok zeer geschikt voor actieve honden. Het volume van de brok is minder omdat er geen lucht in de brokken zit en de voedingstoffen bij elkaar geperst zijn. De brok neemt minder ruimte in beslag, zowel in de verpakking als in de maag. De geperste brok is een 100 % natuurlijk product!


• De geëxtrudeerde brok wordt hoger verhit bij een temperatuur van ruim boven de 100°C. Dit maakt de brok krokant als een pepernoot. De geëxtrudeerde brok zet uit als een spons in de maag. De brok is licht verteerbaar. Omdat deze brok harder is, kauwt de hond beter op deze brok.

De keuze voor de brok hangt vooral van de hond af. De ene hond kan beter overweg met een geperste brok. De ander juist weer met een geëxtrudeerde brok. De meeste honden zullen goed met beide brokken overweg kunnen. Een voorwaarde voor een geperste brok is dat er wel op de brokken gekauwd wordt. Als de hond niet kauwt op de brok, maar de brokken in zijn geheel naar binnen werkt is het beter om een geëxtrudeerde voeding te adviseren aan de klant.

Overstappen
Als u een overstap overweegt naar een andere brok, geperst of geëxtrudeerd, raden wij u aan om deze overstap met beleid te maken. U kunt eerst de oude brokken opmaken en dan een aantal dagen compleet vers diepvriesvlees geven om de hond op te schonen. Het vlees zorgt ervoor dat de maag en darmen in een goede conditie komen: de darmflora wordt optimaal waardoor de aanmaak van enzymen wordt gestimuleerd. Na minimaal zeven dagen diepvriesvlees kunt u zonder mixen direct beginnen aan de nieuwe brok.

Het mengen van brokken is niet aan te raden. Een hondenmaag is niet in staat om twee verschillende soorten voeding goed te verwerken, waardoor een deel van de voeding niet goed wordt opgenomen. Een geëxtrudeerde brok en een geperste brok worden in de maag op een andere manier verwerkt. Door de brokken te mengen kan de maag en maar ook de darmen van slag raken. Gevolg kan zijn een teveel aan ontlasting. Daarom adviseren wij u de overstap te maken door een aantal dagen vers diepvriesvlees.