Vragen over je huisdier? Het CareTeam helpt je graag met gratis advies!
Menu
Menu
Leuke dingen doen met zwembanden en luchtbedden.
Niets leukers dan samenwerken met je hond! Maar je hond trainen en hem iets leren, hoe doe je dat? Creatief hondentrainer Judith Lissenberg laat samen met haar viervoeters Lappi & Pete zien hoe simpel dat kan zijn.
Een grote zwemband leent zich heel goed voor trainplezier. Afhankelijk van het formaat kan de hond erdoorheen lopen of erin zitten, waarbij je hem met een ‘in je band!’ vanaf een steeds grotere afstand naar de band kunt sturen. Een best lastige balansoefening die wat durf vraagt: leer de hond met zijn voorpoten of zelfs alle poten op de rand van de band te staan. Houd de lichtgewicht band daarbij met je voeten tegen zodat hij niet plots aan één kant omhoog komt, waardoor de hond zou kunnen schrikken.
Nog een leuke vorm van balanstraining: staan op en vervolgens lopen over een luchtbed, eerst in de breedte, dan in de lengte. Daarbij kun je de hond met een voertje begeleiden. Door het luchtbed met meer (makkelijker) of minder (moeilijker) lucht te vullen is de moeilijkheidsgraad aan te passen. Probeer er eerst zelf maar eens overheen te lopen om te zien wat je jouw hond precies ‘aandoet’. Het wiebelen lijkt de hond misschien geen moeite te kosten, maar vergt wel degelijk spierkracht! Oefen dus niet te lang, zeker niet als het warm is.
Uitdaging: kan de hond ook afwisselend staan, zitten en liggen op het luchtbed? En voor wie eens echt lekker lui wil trainen: ga zelf op het luchtbed liggen en laat de hond van links naar rechts en weer terug over je heen springen. Dat is moeilijker dan het lijkt. Staat de hond links van het luchtbed? Gooi dan een voertje naar rechts. Op het moment dat de hond springt, kun je dan een signaal als ‘hoog’ of ‘hop’ geven. Trouwens: de hond lekker op het luchtbed laten liggen terwijl jij springt kan natuurlijk ook!
Op zoek naar nóg meer leuke zomerse oefeneningen voor je viervoeter? Ga je ook enthousiast je hond trainen?In onderstaand artikel beschrijft Judith Lissenberg een aantal leuke en verrassende oefeningen: